Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Naujienos

 

 Integralios pagalbos paslaugų tinklo kūrimas ir plėtra Ignalinos rajone

skaityti daugiau...


Dūkšto globos namus rasite čia:

Dūkšto globos namų Dienos socialinės globos ir socialinės priežiūros centrą rasite čia:

VAKARONĖ SU DŪKŠTO BENDRUOMENE

Paskelbta 2017.12.27

2017 m. gruodžio 22 d. artėjančių švenčių proga Dūkšto bendruomenės nariai drauge su tarybos nariu Vytautu Sakalausku aplankė Dūkšto globos namų gyventojus.  Jaunieji bendruomenės nariai drauge su Dalios ir Valdo Macijauskų šeima giedojo giesmes, parodė paruoštą programėlę ir Dūkšto globos namų gyventojams įteikė savo pačių rankomis sukurtą paveikslą iš vilnos.

Dėkojame už gražų ir nuoširdų kartu praleistą vakarą Dūkšto krašto bendruomenei ir jos vadovei O. Zaleckienei, tarybos nariui V. Sakalauskui, ir linkime Kalėdų stebuklo, padėsiančio toliau tęsti tradicijas ir plėsti bendruomenės ratą.

Skaityti daugiau »

KŪČIŲ VAKARAS

Paskelbta 2017.12.27

Šiemet, kaip ir kasmet Dūkšto globos namuose vyko iškilminga Šv. Kūčių vakarienė. Nepaisant  blogo oro ir, kad ši diena darbuotojams buvo poilsio, globos namų gyventojai nebuvo vieniši. Prie Kūčių stalo drauge su gyventojais pabūti ir pasimelsti atvyko globos namų direktorė Giedrė Karpickienė kartu su kitais globos namų darbuotojais. Lauždami ir dalindamiesi kalėdaitį gyventojai ir darbuotojai linkėjo vieni kitiems kuo stipresnės sveikatos, laimės ir sėkmės. Vakarienės pabaigoje darbuotojai išdalino Vokietijos Kronshageno miesto „Raudonojo Kryžiaus“  atstovų skirtas dovanėles gyventojams. Šios kelios valandos praleistos drauge suteikė stiprybės ir vienybės jausmą.

Nuoširdus AČIŪ visiems, kurie pas mus atvyksta ir mus pasikviečia į svečius, ir tiems kurie nuolatos rūpinasi mūsų gyventojais.

Linkime Kūčių vakarą - ramybės sielai, Kalėdų rytą – džiaugsmo širdžiai, Naujųjų metų naktį - spindinčios laimės, visą gyvenimą - Dievo palaimos.

Skaityti daugiau »

VAKARONĖ KANIŪKŲ JAUNIMO KLUBE

Paskelbta 2017.12.11

Gruodžio 8 d. Kaniūkų jaunimo klubas Dūkšto globos namų gyventojus ir darbuotojus pakvietė į tradicinę jau tapusią Advento vakaronę „Gerumo, meilės ir vilties žvakelė“. Advento vakaronėje norėta suburti žmones ir sukurti šventę, kurioje visi susivienytų, apmąstytų nuveiktus darbus ir kurtu naujus planus. Ši vakaronė yra  laukiamas renginys kur kiekvienas atsineša patiekalą ant bendro stalo ir pasidalina šiltais prisiminimais, kaip anksčiau buvo švenčiamos Kalėdos. Muzikine programa vakarą papuošė Dūkšto kultūros darbuotojos Agnė ir Dangutė bei renginio globėjas seniūnas Vytautas Kazėnas. Vėliau visi rinkomės prie bendro šventinio stalo, nes ateidami atsinešėme patiekalą, kuris atspindėjo senąsias lietuvių tradicijas ir papročius. Šį kartą mes atsinešėme mielinių grikių blynų kuriuos patiekėme su raugintų kopūstų sriuba, kurie kadaise buvo vienas pagrindinių gavėnios patiekalų, tačiau šiandien jau yra pamiršti. Ant stalo buvo galima rasti žuvų patiekalų, obuolių sūrį, kalėdinių pyragų ir kitokių kepinių. Smagu buvo visiems kartu suneštus patiekalus ragauti ir bendrauti.

Skaityti daugiau »

SVEČIŲ KONCERTAS "RUDENS MOZAIKA"

Paskelbta 2017.11.16

Šių metų lapkričio 15 dieną savo apsilankymu globos namuose Mus pamalonino Visagino socialinės globos namų gyventojai ir darbuotojai. Jie atvyko su koncertine programa „Rudens mozaika“. Svečiu koncertinė programa buvo išties įspūdinga. Skambėjo liaudies ir estradiniai muzikiniai kūriniai, o besiklausant užvedančių dainų neatsispyrėme pagundai ir pašokti.

Po koncerto dar ilgai visi bendravome prie bendro vaišių stalo.

Dėkojame Visagino socialinės globos namų kolektyvui už suteiktas nepamirštamas emocijas ir gausybę įspūdžių. 

Skaityti daugiau »

PAGYVENUSIŲ ŽMONIŲ DIENOS MINĖJIMAS

Paskelbta 2017.10.3

Spalio 1 dieną visas pasaulis mini pagyvenusių žmonių dieną. Tą dieną ypatingai pagerbiami Senjorai. Juk būtent Senjorų gyvenimo išmintis, patirtis, gerumas ir kantrybė – tai neišsekantis vertybių šaltinis, iš kurio mes semiamės stiprybės dirbdami kasdieninius darbus.

Paminėti šią gražią šventę ir pasveikinti Dūkšto globos namų Senjorus atvyko Dūkšto kultūros centro kolektyvas, kuris gyventojams padovanojo šventinį koncertą. Jo metu skambėjo nuoširdžios dainos ir melodijos.

Po koncerto visų laukė vaišių stalas ir šokiai.

Skaityti daugiau »

POPIETĖ PRIE STALO ŽAIDIMŲ

Paskelbta 2017.06.7

2017 06 06 Dūkšto globos namuose lankėsi Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro vaikučiai, kurie dalyvavo popietėje skirtoje seneliams, kad nors akimirkai jie galėtų sugrįžti į vaikystės prisiminimus per šokį, dainą, posmus ir žaidimus. Seneliams buvo įteiktos vaikų rankų darbo pagamintos dovanėlės, tuomet visi žaidėme stalo žaidimus, anksčiau čia nebuvusiems vaikučiams aprodėme savo namus, papasakojome apie savo kasdienybę. Socialinės darbuotojos Jovita Stamulienė ir Nadia Avtuchova organizuodamos susitikimą su seneliais, tokiu būdu vaikams ugdo pagarbą vyresniems ir negalią turintiems žmonėms. Juk sulaukus senatvės ne taip daug reikia: gero, šilto žodžio, guodžiančio akių žvilgsnio.

Globos namų darbuotojų ir aplankytų senelių vardu dėkojame svečiams – visada malonu susitikti, pabūti kartu.

Skaityti daugiau »

Pavasarinė talka

Paskelbta 2017.05.3

Štai ir atėjo ilgai lauktas pavasaris. O su juo ir pavasariniai darbai. Kiekvienas norime gyventi švarioje ir gražiai sutvarkytoje aplinkoje. Taigi ir mes sušilus orui, linksma, draugiška ir, svarbiausia, pasiruošusia dirbti, kompanija išsiruošėme į pavasarinę talką. Paplušėjome iš peties – globos namų aplinka sutvarkyta gyventojų ir darbuotojų pastangomis. O dabar svarbiausia – palaikyti jaukia ir tvarkingą globos namų aplinką ir džiaugtis ateinančiais šiltais orai.

Skaityti daugiau »

Šauni tradicija

Paskelbta 2017.04.27

Gimtadienio laukia kiekvienas - ir senas ir jaunas. Tai diena kai visi sveikinimai ir gražūs žodžiai skirti tik jubiliatui. O dar šauniau, kai gimtadieniai švenčiami prie didelio stalo, kur susirinkę visi draugai ir artimieji. Mūsų globos namuose įsivyravo būtent tokia tradicija! Juk linksma, didele kompanija švęsti kiekvieną šventę yra smagiau. Kas mėnesi globos namuose vyksta tą mėnesį gimusių gyventojų gimtadieniu paminėjimas, kurių metu šokame, dainuojame, bei jubiliatams linkime viso kas geriausia.

Skaityti daugiau »

VELYKOS

Paskelbta 2017.04.14

Velykos – viena svarbiausių ir didžiausių religinių švenčių. Globos namų gyventojai su džiaugsmu ruošėsi ir laukė šios šventės. Ji yra švenčiama   pirmąjį mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio. Globotiniams labai svarbus yra Bažnytinis Velykų šventimas. Jau nuo pat Didžiojo ketvirtadienio pamaldžiausieji gyventojai pradėjo Velykų šventimą. Taip pat savo apsilankymu globos namuose mus pagerbė Dūkšto parapijos klebonas. O prieš pat šventę visi kartu puošėme Velykų medį, kepėme velykinį pyragą, marginome kiaušinius.

 Linksmų ir šviesių visiems Šventų Velykų! 

Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

Paskelbta 2017.03.3

    Labai sena, pagoniškas šaknis turinti Užgavėnių šventė kiekvienais metais švenčiama likus septynioms savaitėms iki Šv. Velykų. Anksčiau Užgavėnės buvo susijusios su derlingumu, linais, protėvių vėlėmis. Dabar tai nebėra taip aktualu, žmonės šią šventę sieja tik su žiemos pabaiga ir pavasario sutiktuvėmis. Tačiau kai kurios tradicijos yra išsaugotos iki šių dienų. Žmonės puošiasi gyvulinio (gervės, ožiai, arkliai), demoniško (raganos, velniai) ir žmogiško (čigonai, gydytojai, vestuvininkai) pavidalo kaukėmis, kurių gamybai kiekvienas gali naudoti bet kokią sugalvotą techniką, pasitelkdamas savo sugebėjimus ir išmonę, stengdamiesi būti kuo juokingesni ir baisesni už kitus. Persirengėliai turi vaikščioti, kelti triukšmą, dainuoti, šokti, krėsti išdaigas, važinėtis arklių traukiamais vežimais. Vėliau visi susirinkę prie laužo stebi įnirtingą lašininio ir kanapinio kovą, kurią, kaip visada, laimi pastarasis. Tai reiškia, ateina Gavėnia, pasninko metas ir, kad pavasaris - didelių darbų pradžia jau visai čia pat.  Šventės pabaigoje deginama pagrindinė šios šventės daly­vė - Morė. Artėja žiemos pabaiga, taip laukto pavasario pradžia.

    Šių metų vasario 28 dieną Dūkšto globos namuose taip pat buvo švenčiamos Užgavėnės. Nuo pat ryto visi ruošėsi šventei. Vieni kepė blynus, be kurių neapsieina nei viena Užgavėnių šventė, kiti dabinosi įvairiomis kaukėmis. Pavalgę blynų, pasipuošę išsiruošėme į Dūkšto bendruomenės organizuotą šventę. O ten jau pašėlome! Šokome, trypėme, dainavome, triukšmavome, juk svarbiausiais Užgavėnių tikslas – išvaryti žiemą. Taip pat lašininio ir kanapinio kovą stebėjome, tradiciškai jos nugalėtoju tapo Kanapinis.

    Linksmai išvarėme žiemą iš kiemo, o dabar belieka su nekantrumu laukti pavasario ir Šv. Velykų.

Skaityti daugiau »