Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Naujienos

 

 Integralios pagalbos paslaugų tinklo kūrimas ir plėtra Ignalinos rajone

skaityti daugiau...


Dūkšto globos namus rasite čia:

Dūkšto globos namų Dienos socialinės globos ir socialinės priežiūros centrą rasite čia:

POPIETĖ PRIE STALO ŽAIDIMŲ

Paskelbta 2017.06.7

2017 06 06 Dūkšto globos namuose lankėsi Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro vaikučiai, kurie dalyvavo popietėje skirtoje seneliams, kad nors akimirkai jie galėtų sugrįžti į vaikystės prisiminimus per šokį, dainą, posmus ir žaidimus. Seneliams buvo įteiktos vaikų rankų darbo pagamintos dovanėlės, tuomet visi žaidėme stalo žaidimus, anksčiau čia nebuvusiems vaikučiams aprodėme savo namus, papasakojome apie savo kasdienybę. Socialinės darbuotojos Jovita Stamulienė ir Nadia Avtuchova organizuodamos susitikimą su seneliais, tokiu būdu vaikams ugdo pagarbą vyresniems ir negalią turintiems žmonėms. Juk sulaukus senatvės ne taip daug reikia: gero, šilto žodžio, guodžiančio akių žvilgsnio.

Globos namų darbuotojų ir aplankytų senelių vardu dėkojame svečiams – visada malonu susitikti, pabūti kartu.

Skaityti daugiau »

Pavasarinė talka

Paskelbta 2017.05.3

Štai ir atėjo ilgai lauktas pavasaris. O su juo ir pavasariniai darbai. Kiekvienas norime gyventi švarioje ir gražiai sutvarkytoje aplinkoje. Taigi ir mes sušilus orui, linksma, draugiška ir, svarbiausia, pasiruošusia dirbti, kompanija išsiruošėme į pavasarinę talką. Paplušėjome iš peties – globos namų aplinka sutvarkyta gyventojų ir darbuotojų pastangomis. O dabar svarbiausia – palaikyti jaukia ir tvarkingą globos namų aplinką ir džiaugtis ateinančiais šiltais orai.

Skaityti daugiau »

Šauni tradicija

Paskelbta 2017.04.27

Gimtadienio laukia kiekvienas - ir senas ir jaunas. Tai diena kai visi sveikinimai ir gražūs žodžiai skirti tik jubiliatui. O dar šauniau, kai gimtadieniai švenčiami prie didelio stalo, kur susirinkę visi draugai ir artimieji. Mūsų globos namuose įsivyravo būtent tokia tradicija! Juk linksma, didele kompanija švęsti kiekvieną šventę yra smagiau. Kas mėnesi globos namuose vyksta tą mėnesį gimusių gyventojų gimtadieniu paminėjimas, kurių metu šokame, dainuojame, bei jubiliatams linkime viso kas geriausia.

Skaityti daugiau »

VELYKOS

Paskelbta 2017.04.14

Velykos – viena svarbiausių ir didžiausių religinių švenčių. Globos namų gyventojai su džiaugsmu ruošėsi ir laukė šios šventės. Ji yra švenčiama   pirmąjį mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio. Globotiniams labai svarbus yra Bažnytinis Velykų šventimas. Jau nuo pat Didžiojo ketvirtadienio pamaldžiausieji gyventojai pradėjo Velykų šventimą. Taip pat savo apsilankymu globos namuose mus pagerbė Dūkšto parapijos klebonas. O prieš pat šventę visi kartu puošėme Velykų medį, kepėme velykinį pyragą, marginome kiaušinius.

 Linksmų ir šviesių visiems Šventų Velykų! 

Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

Paskelbta 2017.03.3

    Labai sena, pagoniškas šaknis turinti Užgavėnių šventė kiekvienais metais švenčiama likus septynioms savaitėms iki Šv. Velykų. Anksčiau Užgavėnės buvo susijusios su derlingumu, linais, protėvių vėlėmis. Dabar tai nebėra taip aktualu, žmonės šią šventę sieja tik su žiemos pabaiga ir pavasario sutiktuvėmis. Tačiau kai kurios tradicijos yra išsaugotos iki šių dienų. Žmonės puošiasi gyvulinio (gervės, ožiai, arkliai), demoniško (raganos, velniai) ir žmogiško (čigonai, gydytojai, vestuvininkai) pavidalo kaukėmis, kurių gamybai kiekvienas gali naudoti bet kokią sugalvotą techniką, pasitelkdamas savo sugebėjimus ir išmonę, stengdamiesi būti kuo juokingesni ir baisesni už kitus. Persirengėliai turi vaikščioti, kelti triukšmą, dainuoti, šokti, krėsti išdaigas, važinėtis arklių traukiamais vežimais. Vėliau visi susirinkę prie laužo stebi įnirtingą lašininio ir kanapinio kovą, kurią, kaip visada, laimi pastarasis. Tai reiškia, ateina Gavėnia, pasninko metas ir, kad pavasaris - didelių darbų pradžia jau visai čia pat.  Šventės pabaigoje deginama pagrindinė šios šventės daly­vė - Morė. Artėja žiemos pabaiga, taip laukto pavasario pradžia.

    Šių metų vasario 28 dieną Dūkšto globos namuose taip pat buvo švenčiamos Užgavėnės. Nuo pat ryto visi ruošėsi šventei. Vieni kepė blynus, be kurių neapsieina nei viena Užgavėnių šventė, kiti dabinosi įvairiomis kaukėmis. Pavalgę blynų, pasipuošę išsiruošėme į Dūkšto bendruomenės organizuotą šventę. O ten jau pašėlome! Šokome, trypėme, dainavome, triukšmavome, juk svarbiausiais Užgavėnių tikslas – išvaryti žiemą. Taip pat lašininio ir kanapinio kovą stebėjome, tradiciškai jos nugalėtoju tapo Kanapinis.

    Linksmai išvarėme žiemą iš kiemo, o dabar belieka su nekantrumu laukti pavasario ir Šv. Velykų.

Skaityti daugiau »

LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENOS MINĖJIMAS

Paskelbta 2017.02.21

    Vasario 16 dieną minime Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną. 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Taryba savo posėdyje pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės aktą. Ši diena jau beveik šimtmetį simbolizuoja Lietuvos nepriklausomybę.

    Dūkšto globos namuose taip pat paminėjome šią svarbią mūsų Valstybei datą. Susirinkę globos namų gyventojai ir darbuotojai sugiedojo Tautišką giesmę, keletas gyventojų susirinkusiems padeklamavo eilėraščius apie Lietuvą. Taip pat šiai progai paminėti buvo surengta šventinė viktorina, kurios metu gyventojų komandos turėjo teisingai atsakyti į užduodamus klausimus iš įvairų temų. Prie kavos puodelio visi draugiškai sprendėme užduotas mįsles, ieškojome atsakymų į klausimus, o šventės dalyviai neliko neapdovanoti – jiems buvo įteiktos simbolinės dovanėles.

    Vasario 16 - toji, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. Nepraraskime savo tautiškumo, kultūros, tradicijų ir gimtosios kalbos.

Skaityti daugiau »

VAKARAS KANIŪKUOSE

Paskelbta 2017.01.13

        Adventas – ramybės, susikaupimo ir apsivalymo laikas. Gruodžio 2 d. Kaniūkų jaunimo klubas pakvietė į tradicinę vakaronę „Gerumo, meilės ir vilties žvakelė“. Šis renginys jau tapęs tradiciniu kuriame ne tik apmąstome nuveiktus darbus, bet ir ruošiame bendrą šventinį stalą atnešdami savo pagamintą patiekalą, kuris atspindėtų senąsias lietuvių tradicijas.

        Visus susirinkusius pasveikino renginio vedėjas Gintautas Velička, Dūkšto seniūnas Vytautas Kazėnas ir Dūkšto parapijos klebonas Sigitas Grigas, kuris papasakojo apie Advento prasmę ir tradicijas. Renginiui šilumos ir jaukumo suteikė Dūkšto kultūros centro meno kolektyvo narės ir Ignalinos  Kultūros ir sporto ansamblis „Iš širdies“ .

        Na o vėliau visi rinkomės prie bendro stalo ir ragavome atsineštus patiekalus, dalindamiesi jų receptais, tarp kurių nemažai dėmesio sulaukė ir mūsų Dūkšto globos namų direktorės Giedrės Kapickienės pagaminta ir pristatyta „silkių sriuba“.

        Tą vakarą mes prisiminsime kaip šiltą ir prasmingą.

Skaityti daugiau »

KŪČIOS GLOBOS NAMUOSE

Paskelbta 2016.12.24

        Kūčios – tai viena svarbiausių šeimos švenčių metuose. Tai laikas, kada leidi sau sustoti ir apsidairyti aplink: pabaigti dalį darbų, įvertinti ką nuveikei, pasidžiaugti buvimu kartu su šeima. Deja ne visi turime šeimas. Todėl privalome nepamiršti tų, kurių jau nebėra su mumis ir įvertinti tai, ką dar turime, juk gyvenimas apsunksta, kai susiduriame su krizėmis ir neturime į ką atsiremti. Šventės turi atgręžti mus į tai ką švenčiame, kodėl švenčiame. Tokiu būdu galima ir tą rūsčią kasdienybę praskaidrinti.

        Nei vienos Kūčios neapsieina be padėkos Dievui už tai, kas esame ir ką turime. Šiemet kaip ir kasmet gruodžio 24 d. Dūkšto globos namų gyventojai susirinko šventiškai išpuoštoje mūsų salėje prie gausaus Kūčių stalo. Bendrai maldai sutelkė ir kalėdaičiais dalijosi Dūkšto parapijos klebonas Sigitas Grigas. Kiekvienas lauždamas savo kalėdaitį jį dalijosi su kitais šalia esančiais, linkėdami vieni kitiems geros sveikatos, jaukių švenčių, bei gerų Naujųjų Metų.

Skaityti daugiau »

Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena

Paskelbta 2016.10.3
Skaityti daugiau »

Užgavėnių šventė

Paskelbta 2016.02.9

Dūkšto globos namuose nuo ankstaus ryto sklido kepamų blynų kvapas. Atėjo laikas varyti žiemą, kad šis užleistų vietą pavasariui.  Gyventojai ir darbuotojai ruošėsi šventei, persirengdami neįprastais    drabužiais ir slėpdamiesi po kaukėmis – tapdami raganomis, velniais ir kitais personažais.  Su gera    nuotaika ir dainomis, visus linkmindami, persirengėliai patraukė po globos namus. Po pietų šventę tęsėme salėje, žaisdami žaidimus, dainuodami, šokdami bei ragaudami   blynų, tikėdamiesi, kad žiema nesispyrios ir greitai savo vietą   užleis šiltam pavasariui.

Skaityti daugiau »